Издвојуваме

P90X: Најкомплетна фитнес програма! »

1602162_483823435061675_363450440_o

14:44 Со оваа програма нема трикови, ова е напорно вежбање. Целата работа се базира на збунување на мускулите. Целта на оваа програма е да се избегне “плато ефектот” што претставува промени на телото само во првите неколку недели поради едноликоста на…

28 февруари / 0 коментари / повеќе »

Зошто петлите кукурикаат рано на сабајле? »

petel

11:01 Поради биолошкиот часовник, пред се’. Петлите обично почнуваат да кукурикаат два часа пред да зазори. До неодамна, никој не знаеше зошто тоа го прават пред да се раздени. Бидејќи петлите кукурикаат и во другите делови на денот, се чинело поверојатно…

25 февруари / 0 коментари / повеќе »

Вести:

14:22 Незгодната фотка која сигурно погодувате на што алудира настана токму при посетата на Ангела Меркел на Ерусалим. Авотр на фотографијата е Марк Израел Селем, а Ангела Меркел е „уловена“ со…

25 февруари / 0 коментари / повеќе »

Фото & Видео

 • 650x309xghoststations2.jpg.pagespeed.ic.d7PH8BczBH

  Париз: Оживување на напуштените метро станици (фото)

  повеќе »

 • kuce-kola-vozi

  Овие кучиња возат автомобил подобро од вашата баба (видео)

  повеќе »

 • anglea-merkel-mustaki

  Ангела Меркел е спремна за “Мовембер” (фото)

  повеќе »

 • severna-koreja

  Поглед од Вселената: Северна Кореја во мрак! (фото)

  повеќе »

 • LotusC01_blk_DanielSimon_Press_Feb2014_03-2

  Конечно, и на две тркала: “Lotus C-01“! (фото)

  повеќе »

 • ukraina-kiev-feb-2-2014-1968

  Крв и оган низ Киев (фото)

  повеќе »

 • skopje-plostad-1993-godina-zelenilo

  Скопје: Плоштадот во 1993 година (фото)

  повеќе »

 • 2014-sochi-winter-olympics-from-space-nasa

  Олимпијадата во Сочи: Поглед од Вселената! (фото)

  повеќе »

 • mamic-disko

  Мамиќ до фудбалерите: Искршете го хотелот и дискотеката, “Динамо“ ќе плати! (видео)

  повеќе »

 • mile-low

  Секс вреден 600.000 евра! (видео)

  повеќе »

 • 2015-mercedes-benz-s-class-coupe-004-1

  “2015 Mercedes S-Class Coupe“ (фото)

  повеќе »

 • architecture-thermal-retreat

  “51 Degrees Thermal Resort“ (фото)

  повеќе »

 • zimski-olimpiski-igri-vo-saraevo-7

  30 години од ЗОИ во Сараево (фото)

  повеќе »

 • volkot-penthouse-0136

  Купи го Пентхаусот од “Волкот на Вол Стрит“ за 6,5 милиони долари! (фото)

  повеќе »

Разонода

Убавица и “ѕвер“ – комбинација за успешен брак? » Сите награди на „Златна Бубамара 2014“ »

Спорт

1602162_483823435061675_363450440_o

P90X: Најкомплетна фитнес програма! »

14:44 Со оваа програма нема трикови, ова е напорно вежбање. Целата работа се базира на збунување на мускулите. Целта на оваа програма е да се избегне “плато ефектот” што претставува промени…

28 февруари / 0 коментари / повеќе »
Падот на Шумахер е несреќа » Вардар во осминафинале во ЛШ »

Живеење

sex-prijatelstvo

За и против пријателскиот секс »

15:09 “Пријатели со повластувања“ се многу популарен облик на модерни врски. Резултатите од едно неодамнешно истражување, покажале дека дури 60 отсто од Американците се впуштиле во таков однос. Но, што воопшто…

26 февруари / 0 коментари / повеќе »
Храна која полека, но сигурно ја уништува нашата интелигенција » 15 работи кои емотивно силните луѓе не ги прават »

Играчки

“McLaren 650S” » Брзини од 100 Mbps и ексклузивен попуст од 50% на пакетот „Премиум“ на „Близу“ »
Здраво +
Нездраво
друштвено

Паричниккурсна листа