Овие кучиња возат автомобил подобро од вашата баба (видео)

kuce-kola-vozi

Во Оукленд, Нов Зеланд, по долга обука и положени тестови – конечно успеаја! Сега и кучињата можат да возат автомобили. Сето ова е дел од акцијата за нивно вдомување и прифаќање во семејства. На видеово се’ убаво се гледа. Кучињата без инцидент ја поминале патеката, со шепите ги менуваат брзините, управуваат со воланот, кочат, па [...]

вторник 25 февруари, 2014 во 14:56 | Објавено во Занимливости, Нездраво, Фото & Видео од Здраво

Хикс Фактор: Амди Бајрам на увце му пее на Никола Груевски (видео)

amdi-grujo-uvce

„Зашто су ти косе побелеле друже“ е изборот на песна која пратеникот Амди Бајрам му ја отпеа на увце на премиерот Никола Груевски. Премиерот, во придружба на министрите Спиро Ристовски и Диме Спасов, бил гостин кај пратеникот Амди Бајрам и неговиот син, Елвис Бајрам, на годинешниот “Ромски Бал”. “Либертас” пренесува дека пејачот Мухарем Сербезовски го [...]

вторник 4 февруари, 2014 во 21:55 | Објавено во Македонија, Нездраво, Фото & Видео од Здраво

Последиците од “селфито” на Обама (фото)

obama-selfi

Згодната данска премиерка Хеле Торнинг Шмит иницираше, Обама прифати, британскиот премиер Дејвид Камерон се приклучи, за на крај, Мишел Обама, првата дама на САД, да се налути! Погледнете што се случуваше на вчерашната комеморација на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела.

среда 11 декември, 2013 во 15:09 | Објавено во Нездраво, Странство, Фото & Видео од Здраво

Охрид: Кошаркарски натпревар заврши со резултат 62-0

kosarka-ohrid-62-0

Охридските кошаркарски надежи забележаа победа без примен кош над своите врсници од Кичево, совладувајќи ги со 62-0, пренесува “Макфакс”. Тоа што го направија Колибрите во „Билјанини извори“ против Кичево слободно може да конкурира за рубриката „верувале или не“, бидејќи во кошарка речиси е невозможно да се победи без примен кош.

недела 10 ноември, 2013 во 20:50 | Објавено во Нездраво, Спорт од Здраво

Москва: Си ги закова тестисите за калдрмата на Црвениот Плоштад (видео)

pavlenski_612639S1

Внимание: вознемирувачка содржина! Контраверзниот руски уметник Пјотр Павленски денеска со клинец ги закова своите тестиси за калдрмата на московскиот Црвен плоштад, во знак на протест поради „апатијата во руското општетсво“. Павленски се решил на овој потег по повод Денот на руската полиција, кој се одбележува денеска на 10 ноември. Уметникот стоел прикован за калдрмата околу [...]

недела 10 ноември, 2013 во 20:44 | Објавено во Нездраво, Странство, Фото & Видео од Здраво

Скопска скриена камера (видео)

skriena-kamera-skopje

Како реагираат скопјани кога некој ќе се онесвести? Некои на вистински начин, но некои и не. Погледнете ги реакциите.

четврток 7 ноември, 2013 во 12:56 | Објавено во Нездраво, Фото & Видео од Здраво

Таа е на секаде околу нас (фото)

1378782_686388758037846_122621958_n

Полицијата трага по марихуаната, арно ама, “марихуанта” зад неа… на маица.

среда 23 октомври, 2013 во 22:16 | Објавено во Издвојуваме, Македонија, Нездраво, Фото & Видео од Здраво

Разни видови гомна

gomna-1

Можеби непристојно, но природно и реално: Гомно дух: Знаеш дека си се искакал. Има гомна на тоалет хартијата, но ги нема во клозетската шоља. Тефлонско гомно: Кога ќе се искакаш, толку си чист и ти и тоалет хартијата, што не можеш да веруваш. Мораш да се задлабочиш во “WC“ шољата за да се увериш дали [...]

петок 18 октомври, 2013 во 11:51 | Објавено во Занимливости, Нездраво од Здраво

“Бисерите” на Субарта Рој

subrata-roj-gruevski-okt-2013

1. “Спасот барајте го во сексот” 2. “Барав земја без корупција, ја најдов Македонија!” 3. “Верувам дека многумина кои живеат во сиромаштија ќе се приклонат на сексот и ќе ја зголемат густината на населението…” 4. “Во мојата организација има многу криминалци, но треба да им оставиме време сами да се променат, па може после ќе [...]

среда 2 октомври, 2013 во 22:28 | Објавено во Издвојуваме, Македонија, Нездраво од Здраво

Скопски ноќен живот: Тепачка во дискотеката Централ Парк Привилеџ (видео)

tepacka

Без коментар…

петок 27 септември, 2013 во 21:43 | Објавено во Македонија, Нездраво, Фото & Видео од Здраво

Здраво +
Нездраво
друштвено

Паричниккурсна листа